KURUMSAL HAZIR SİTE

Kurumsal Hazır Site

Kurumsal hazır site, kurumsal kimliğinizi tam olarak yansıtan, kurumsal internet sitesi de dediğimiz web platformudur. Örneğin firmanıza ait oluşturduğunuz web site logonuzla, faaliyet alanınızla, kurum kültürünüze uyumlu olmalıdır.  Mesela ticari faaliyet alanınız hızlı yiyecek (fast food) üzerineyse canlı, sıcak tonlarda ve hareketli bir arayüz tasarımı, faaliyet alanınız örneğin hukuk ya da muhasebeyse ciddi ve güven veren bir arayüz tasarımı kullanırsınız.  Renkler kadar yerleşim planı da önemlidir. Teknik olarak ise kesinlikle son internet teknolojileriyle donatılmış olmalıdır.

Eğer uzun yıllardır yayında olan bir siteniz varsa ve "bu işimi görüyor yenisine gerek yok" diyorsanız arama motoru devi Google'ın şu duyurusuna kulak verin;
"Sitenizin mobil cihazlara uygunluğu artık bir Google Arama sıralama sinyali olarak kabul edilmektedir."

Firmanızın saygınlığına önem veriyorsanız mutlaka "kaliteli" bir web site kullanmanız gerekir. Çünkü kurumsal web siteniz sizin küresel temsilcinizdir. Günümüzde çoğu müşteri, mal ya da hizmet alacağı firmaları öncelikle internette araştırıyor. Eğer web siteniz, rakiplerinizin web sitelerine göre kötü bir tasarıma sahipse, geç açılıyorsa, güncel değilse o müşteriyi bir rakibinize kaptırdınız demektir.

Web sitenin hızlı açılması önemli bir nokta. Yapılan araştırmalara ve internet standartlarına göre 5 saniyeden geç açılarından sitelerin rakipleri karşısında fazla şansı yok. Çünkü çoğu internet kullanıcısının sabır sınırı 5 saniyedir. Sitenin hızlı açılabilmesi gerekli bir dizi teknik posedür vardır. Eğer bunlar uygulanmamışsa yine rakiplerinizin yüzlerini güldürürsünüz.

 

HAZIR WEB SİTE Mİ? ÖZEL TASARIM WEB SİTE Mİ?

Bu tamamen bütçenizle alakalı bir durumdur. Özel tasarım siteler maliyet açısından daha külfetli olmalarına rağmen size hem görsel hem de teknik anlamda eşi benzeri olmayan bir fayda sağlarlar. Eğer maddi durumunuz uygunsa mutlaka özel tasarım web site yaptırmalısınız. Maddi durumunuz uygun değilse hazır web site sizin için uygun bir seçenektir. Fakat her hazır site "işe yarar" değildir. Eğer renklerini, ana menüsünü, başlıklarını değiştiremeyeceğiniz, istediğiniz kadar alt kategori ekleyemeyeceğiniz, slayt alanı özensiz ve teknik özellikleri kötü bir hazır web site edinirseniz paranızı çöpe atmışsınız demektir.

Eğer hazır web site arıyorsanız;  Veno tam size göre ! Tasarımsal ve teknik açıdan tamamen güncel web trendleri ve teknolojileriyle oluşturulmuştur. İnternet ortamında yapılagelmiş en kaliteli ve üstün özellikli hazır tema sitelerinden biridir.

Bu fırsatı kaçırmayın !