GOOGLE'DAN ÖNEMLİ MOBİL WEB SİTE UYARISI

Google'dan Önemli Mobil Web Site Uyarısı

Mobil cihazlarla internete erişim oranının yükselmesiyle birlikte arama motoru devi Google'da algoritmasına yeni bir özellik ekledi. Bundan böyle mobil uyumlu web siteler Google sıralamalarında öncelikli hale gelecek. Google tüm platformlarında "Sitenizin mobil cihazlara uygunluğu artık bir Google Arama sıralama sinyali olarak kabul edilmektedir." uyarısını yayınladı. Eğer web siteniz mobil uyumlu değilse sıralama avantajınızı kaybedeceksiniz demektir. Her zamanki gibi hızlı olan kazanır. Rakiplerinizden önce davranın ve hemen bir mobil uyumlu web site edinin.

Mobil uyumlu hazır site ya da özel tasarım mobil uyumlu site hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bize ulaşın.
iletisim@web-tasarim-bursa.com
 

Mobil Uyumlu (Responsive) Web Site Nedir?

Masa üstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet, akıllı telefon gibi farklı platformların ekran çözünürlüklerine göre otomatik olarak biçimlenen, tüm platformlarda hızlı ve hatasız çalışan çağdaş web sitelerdir. Örneğin  akıllı telefonunuzla ya da tabletinizle eski sitelerde gezdiğinizde yazıları okuyabilmek için sürekli ekranı yakınlaştırıp, uzaklaştırmanız, sağa sola çekiştirmeniz gerekir. Responsive bir web sitede ise yakınlaştırıp, uzaklaştırma derdiyle uğraşmadan sadece bir parmak hareketiyle rahatça gezebilir ve işlem yapabilirsiniz.

GOOGLE'IN YAYINLADIĞI AÇIKLAMA

Sitenizin mobil uyumlu Google arama sonuçlarına uygun olduğundan emin olun

Mobil cihazlara uygunluk, Google Arama'daki sıralama sonuçlarını daha fazla etkileyecek. Bu değişiklik, dünya genelinde tüm dillerde yapılan mobil aramaları etkileyecek ve Google Arama sonuçları üzerinde de büyük bir etkiye sahip olacak. Kullanıcılar, cihazları için optimize edilmiş, alakalı ve yüksek kaliteli arama sonuçlarını daha kolay bulabilecek