BURSA WEB TASARIM

Bursa web tasarım

Bursa web tasarım alanında başarılı çalışmalarıyla ön plana çıkan firmalara sahip. Bunun en büyük sebebi Bursa'da 14 tüzel kişilik kazanmış aktif sanayi bölgesi bulunmasının, yüksek ticari hareketlilik ve yaygınlaşan kalite anlayışının, Bursa web tasarım, web yazılım firmalarının da hizmet kalite çıtalarının yükselmesini sağlamasıdır.

Bursa Bizans döneminden beri, bölgedeki ticaretin merkeziydi. Osmanlı dönemi Bursa'sında da bugün merkezde kalan Cilimboz Deresi ile Gökdere kenarında Osmanlı'da bilinen ilk sanayi amaçlı yapılaşmış mahalleler oluşmuştu. Cumhuriyet döneminde Türkiye’nin ilk sanayileşme atılımları doğrultusunda 1938’de hizmete giren ve dönemin teknolojik makinalarıyla donatılan Merinos tekstil fabrikası Bursa'yı tekstil konusunda Dünya çapında parmakla gösterilecek bir konuma getirdi. Türkiye'nin ilk çağdaş organize sanayi bölgesi yine 6 Kasım 1966 yılında Bursa'da kurulmuştur. Dolayısıyla kaliteli mal ve hizmet sağlayarak müşteri memnuniyeti sağlamak her zaman önemli olmuştur.

Türkiye'nin ekonomik açıdan 4. büyük şehri Bursa, tekstil ve otomotiv sanayilerinde olduğu kadar, bu sanayilerin ihtiyaç duyduğu yazılım ve web hizmetleri alanında da otorite konumundadır. Hatta ülke çapındaki bir çok proje, Bursa web tasarım firmaları tarafından geliştirilmekte fakat sunum daha büyük bir pazar ağına sahip olan İstanbul ve Ankara gibi şehirlerdeki bilişim firmaları tarafından yapılmaktadır. Bursa aynı zamanda bu şehirlerde ihtiyaç duyulan yetişmiş personel konusunda da ciddi bir kaynaktır.

Şehirdeki Uludağ Üniversitesi kampüsü içerisinde, Ulutek - Uludağ Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi adıyla, Türkiye'nin ilk mini silikon vadisi kurulmuştur. Öncü firmalar ofislerini bu bölgeye taşıyarak etkileşimli bilişim sinerjisini üst seviyelere çıkarmışlardır. Fakat Türkiye'deki geniş kapsamlı Silikon Vadisi Projesi için maalesef İstanbul'a yakınlığı nedeniyle Kocaeli tercih edilmiştir. Bursa bu konuda ciddi bir haksızlığa uğratılmıştır.

 

BURSA WEB TASARIM FİRMALARI

Bursa, yeni teknolojilerin uygulanması ve geliştirilmesi alanında da sektörel öncü konumundadır. Bursa web tasarım firmaları arasında 15-20 yıldır sektörde faaliyet yürütenler olduğu gibi, buralardan yetişerek kendi yollarını çizen girişimcilerin yeni ve yenilikçi firmaları da vardır. Bu sayede tecrübe ve çağdaş teknikler arasındaki bağlantı kurularak özellikle ortak projelerde mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir.

Örneğin artık mobil iletişim çağındayız. İnternet ağına akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar mobil cihazlardan ulaşan kullanıcıların sayısı sürekli olarak artmaktadır. Bu teknolojik gelişme, mobil uyumlu web site olarak da adlandırılan esnek yapıların ortaya çıkmasına sebebiyet vermiş buna bağlı olarak da web tasarım anlayışı ve trendleri oldukça değişmiş ve gelişmiştir. Çağın en domine web tasarım akımlarından birisi de flat(düz) yaklaşımıdır. Bu yaklaşımda gölge,kabartma,imaj tasarım gibiunsurlar yoktur. Fakat flat akımı, yenilikleri geriden takip eden Türkiye kullanıcısı için ilk başlarda hoş bulunmamış,bu sorunun
önüne geçebilmek ve kullanıcıyı yeni trende alıştırabilmek için eski realizm akımı ile flat akım birlikte kullanılmıştır. Bu çözümü piyada ilk düşünen ve kullanan firmalar, Bursa web hizmetleri firmaları olmuştur.
 

bursa web tasarım

 

NEDEN BURSA WEB TASARIM ALANINDA BAŞARILI?

Bursa'nın web tasarım alanındaki başarısının bir başka sebebi de şehrin diğer büyük şehirlere oranlara daha huzurlu ve yaşanabilir olmasıdır. Web arayüz tasarımı; sanat, zanaat ve teknoloji bilgisi bileşimiyle oluşturulur. Özellikle işin sanat kısmı için motive olmak ve hayattan keyif almak gerekir. Büyük şehirlerdeki aşırı koşuşturma, gürültü ve çevre kirliliği, trafik çilesi, bozuk sosyal ortam gibi etmenler elbette ki tasarımcının sanatını olumsuz yönde etkileyen faktörlerdir. Bursa'da ise bu olumsuz faktörlere en alt düzeyde rastlanır.

Özetle web tasarıma ihtiyacınız varsa, kaliteye, uygun fiyata önem veriyorsanız İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden önce Bursa web tasarım firmalarını incelemenizi öneririm.